SZKOŁA NA SAKSOFON – Tadeusz Hejda

Szkoła na saksofon T.Hejda
Szkoła na saksofon T.Hejda
Full Screen
Cena:
56,00 

Chcesz nauczyć się gry na saksofonie, ale nie wiesz od czego zacząć? Postaw na klasyczne rozwiązania, wybierając publikację „Szkoła na saksofon” Tadeusza Hejdy. Książka zawiera szereg ogólnych informacji na temat instrumentu oraz podstawowych zasad muzyki, jak i obszerny zbiór praktycznych ćwiczeń, umożliwiających systematyczne opanowanie techniki gry.

Być może nie od razu będziesz w stanie przyswoić w całości zawarty w niej materiał, jednak z doświadczenia wiemy, że ów wysiłek opłaci się z nawiązką. Czytaj uważnie szczegółowe opisy, przestrzegając wskazówek i zaleceń podczas ćwiczeń, a już wkrótce wielka scena stanie przed Tobą otworem. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest determinacja i systematyczna praca, która sprawia radość z każdego poczynionego postępu. Nie zrażaj się zatem jeśli nie zdołasz wykonać czegoś poprawnie przy pierwszym podejściu, tylko weź głęboki oddech i spróbuj ponownie, a z pewnością w krótkim odstępie czasu zauważysz znaczące postępy.

20 w magazynie

SZKOŁA NA SAKSOFON

– Tadeusz Hejda

Jeśli pragnieniem Twoim jest nauczyć się grać na saksofonie, szkoła ta może Ci być bardzo pomocna.

Znajdziesz w niej wiadomości ogólne o instrumencie, podstawowe zasady muzyki oraz zasób ćwiczeń umożliwiających systematyczne opanowanie techniki gry. Nie od razu jednak i nie bez wysiłku potrafisz sobie przyswoić podawany materiał. Musisz uważnie czytać objaśnienia, ściśle przestrzegać podawanych wskazówek i zaleceń oraz systematycznie, racjonalnie ćwiczyć. Tylko przez niezrażanie się trudnościami i wytrwałe powtarzanie prób przyswojenia sobie coraz to nowych problemów możesz robić postępy. Pamiętaj, że co nie uda Ci się przy pierwszej próbie, następnym razem będzie łatwiejsze do wykonania. Wskutek zaś zniechęcenia zaprzepaścisz to, co już zdobyłeś i pozbawisz się odczucia satysfakcji, jakie zna każdy, kto osiąga zamierzony cel.

Bądź więc wytrwały w nauce, a osiągniesz dobre rezultaty!

Przy nauce gry na saksofonie, jak zresztą na każdym instrumencie dętym, niezwykle ważne jest wyrobienie sobie ładnego, czystego brzmienia, związanego z umiejętnym regulowaniem oddechu. Na tę sprawność zwróć baczną uwagę. W ćwiczeniach korzystaj nie tylko z materiału zawartego w szkole, sięgaj również po etiudy, które ułatwią Ci osiągnięcie wyższego poziomu technicznego gry.

Kontynuacją i uzupełnieniem tej szkoły jest ”Studium jazzowe na saksofon”, wydane przez PWM. [Tadeusz Hejda] 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

preloader